واردات سنگ گرانیت

واردات سنگ گرانیت

 

سنگهای گرانیت وارداتی چه ابعادی دارند؟


واردات سنگ گرانیت  از آنجایی که حمل و نقل سنگ ها وارداتی یک پروسه طولانی و زمانبر است، برای راحتتر کردن این موضوع سنگ ها را به صورت اسلب وارد کشور ما می شوند و طبق سفارشات و درخواست بازار توسط سنگبری ها برش داده می شوند.شما می توانید مطالب زیر را در خصوص انواع رایج برشکاری و ابعاد سنگ های وارداتی مطالعه کنید:

 

سنگ گرانیت

 

 

چه کشور های به ایران صادرات سنگ بیشتری دارند؟

سنگ گرانیت وارداتی از هند

کشور هند به عنوان یکی از بهترین و بزرگترین تولید کنندگان سنگ در جهان است، آمار گرفته شده در سال 2003 به ما نشان می دهد که هند حدودا 11.3 سنگ گرانیت مصرفی در دنیا را به تنهایی تولید می کند و از این کار 1250 میلیون دلار درآمد داشته است.

و همچنین در 10 سال گذشته میزان تولید گرانیت هند به صورت متوسط 10 درصد رشد داشته.تنوع سنگ گرانیت در هند بسیار بالاست، به صورتی که در این کشور 110 نوع گرانیت شناخته شده است و صادر می شود.
صنعت سنگ در هند بیش از 1 میلیون نفر اشتغال زایی داشته است.واردات سنگ گرانیت

 


صنایع دستی ساخته شده با سنگ


البته بیشترین میزان صادرات سنگ از هند به صورت لوح های سنگی در ابعاد 30*30، 30*60، 40*40 است و همچنین ضخامت این سنگ ها 18، 20 و یا 30 میلیمتر می باشد و بیشترین آمار صادرات سنگ های سختمانی در هند به گرانیت تعلق دارد

که تقریبا 81 درصد از سنگ های صادراتی هند را تشکیل می دهد و عمده ترین مشتریان سنگ گرانیت هند عبارتند از: "ژاپن، تایوان، چین، آمریکا و ایتالیا"کشور و دولت هند صادرات سنگ را به عنوان یکی از بستر های درآمد زایی و یک تجارت مناسب می بینند.

و به همین صورت سرمایه گذاری در این خصوص بسیار زیاد و پر رونق است، همچنین بازار داخلی سنگ در هند زیاد برای فعالیت مناسب نیست، به همین دلیل سرمایه گذاران و فعالان در این زمینه بیشترین تمرکز خود را بر روی صادرات معطوف کرده اند.واردات سنگ گرانیت

سنگ وارداتی هند

ابعاد سنگ های تولید شده و صادراتی هند به صورت زیر می باشد:واردات سنگ گرانیت
بلوک های سنگ مورد استفاده در ساختمان و مقبره ها
سنگ گرانیت در اندازه های کاشی و لوح های سنگی برای ساختمان ها
سنگ های مخصوص مجسمه سازی و استفاده های خاص 

 

گرانیت وارداتی برزیل

 

کشور برزیل دارای حدودا بیش از 10000 شرکت فعال است و بیشتر از 6500 متخصص در امر تولید سنگ دارد. از طرفی تقاضای داخلی برزیل بالاست و چیزی در حدود 50 میلیون متر مکعب برآورد شده است و همین باعث شده است که صنعت سنگ در برزیل و صادرات سنگ از برزیل حدود 2 میلیارد دلار برای آنها استفاده داشته باشد.
طبق آمار و اطلاعات به دست آمده از منابع معتبر از موسسه های صادرات سنگ و تولیدی سنگ در برزیل، تعداد تیغه های سنگبری فعال در کشور برزیل بین 1500 تا 1600 عدد هستند که 90 درصد این تیغه ساخت برزیل هستند و 10 درصد مابقی در کشور هایی مانند ایتالیا و سوئد ساخته می شوند.

در گذشته برزیل تمرکز خود را بر روی تولید سنگ ها اسلب می کرده است، ولی امروزه با پیشرفت تجهیزات مورد استفاده در صنعت سنگ و سنگبری، امروزه بیشترین تولیدات سنگ برزیل شامل سنگ های لوح و کاشی است.

سنگ گرانیت وارداتی از برزیل


یکی از بزرگترین صادرکنندگان سنگ های تزئینی به جهان برزیل است که در سال 2003 این کشور 3.2 میلیون تن سنگ به سراسر جهان صادر کرد. بازار سنگ گرانیت در برزیل بسیار داغ است، به صورتی که انواع گرانیت های موجود در این کشور به 600 نوع مختلف می رسند و در کل 57 درصد از کل صادرات سنگ برزیل را گرانیت تشکیل می دهد و همچنین نباید از این موضوع غافل شویم که ارزش بازار سنگ گرانیت در برزیل 1.3 میلیارد دلار و این آمار به دلیل توسعه صنعت سنگ در این کشور ها رو به افزایش می باشد.

سنگ گرانیت، گرانیت سیاه،ضایعات سنگ گرانیت ،سنگهای ساختمانی،توده گرانیت،فروش سنگ گرانیت ،پله گرانیت،قیمت سنگ گرانیت ، گرانیت، صادرات گرانیت، صادرات سنگ ، معدن گرانیت ، گرانیت سنگ آذرین ، قیمت گرانیت ، فروش گرانیت ، ضایعات گرانیت ، سنگ گرانیت سیاه