تاریخچه سنگ مرمریت پر طاووسی

 

  سنگهای مرمریت پرطاووسی

 

سنگ های مرمریت در اصل سنگیهای  آهکی می باشند که از رسوبات  اهکی درياهای گرم  ميليون ها سال قبل است تشکیل شده اند.  رگه ها و فسیل هایی که در سنگ مرمریت وجود دارد  زيبایی خاص به اين سنگ می بخشد. سنگ های مرمريت داراي زنجيره هایی  در طرح خود هستند که استيلوليت  نامیده می شود این طرح ها مانند نوار قلب یا به اصطلاح موجی شکل است. مرمریت ها با توجه به وجود نا خالصی های مواد تشکیل دهنده آن به رنگ های روشن تا تیره و رنگی دیده می شوند. کاربرد سنگ های مرمریت کف و دیواره هاي داخلی ساختمان می باشد.

 

مرمریت پر طاووسی

با توجه به اینکه برای درجه بندی سنگ در ایران استاندارد  مشخصی تعریف نشده است، هر تولید کننده سنگ ساختمانی تعریف خاص خود را خواهد داشت. صنایع سنگ پرشین استون نیز درجه بندی سنگ مرمریت را بصورت صادراتی یا سوپر، ممتاز و درجه یک تفکیک نموده است. سنگ صادراتی  یا همان سنگ سوپر  جهت صادرات در پالت های چوبی بسته بندی و پس از طی تشریفات گمرکی آماده صادرات می گردد.  درجه ممتاز سنگها از لحاظ رنگ بندی سنگ و کیفیت کوپ سنگ درجه بندی می شود ولی در روش تولید و کیفیت آن  که شامل برش و ساب می باشد هیچ تفاوتی بین درجات سنگ وجود ندارد

 


با محصولات دیگر ما نیی آشنا شوید:

*تراورتن عباس آباد:

ویژگی های سنگ تراورتن عباس آباد ساختمانی خوب باید سالم باشد، یعنی به صورت یکدست و یکنواخت و فاقد هرگونه ترک و خط افتادگی یا رگه های سست باشد.جذب آب سنگی که برای ساختمان استفاده می شود باید کم باشد، از طرفی سنگ ساختمانی نباید مواد محلول زیادی داشته باشد.