توضیحات درباره سنگ گلدن بلک

توضیحات سنگ مرمریت گلدن بلک

سنگ مرمریت گلدن بلک دارای زمینه ی مشکی می باشد و در سطح آن خطوط سفید و طلایی مشاهده می شود. معدن استخراج این سنگ مرمریت گلدن بلک در استان های اصفهان، مرکزی و یزد واقع می باشد. این سنگ مرمریت گلدن بلک در سورت ها و درجات کیفی مختلفی استخراج و فرآوری می شود که پارامتر های مشخصی برای تعیین درجه ی کیفی آن موجود می باشد. از نظر ظاهری هر چه میزان رگه های طلایی آن بیشتر باشد با کیفیت تر بوده و قیمت آن بالا تر است.

معادن سنگ مرمریت گلدن بلک محلات در استان مرکزی در نزدیکی شهرستان محلات واقع شده است. استان مرکزی از استان های بالقوه استخراج و تولید سنگ در ایران است. رنگ اصلی زمینه این مرمریت، مشکی است و وجود رگه های زیبای طلایی، شادابی رنگ زمینه آن را دو چندان نموده است. شفافیت رنگ، کیفیت بالا و فراوری بسیار خوب این مرمریت، باعث انتخاب آن توسط مهندسین و معماران تراز اول کشور و به کار بردن آن در قسمت های مختلف ساختمان شده است.

فراوری این سنگ مرمریت گلدن بلک بیشتر به صورت اسلب بری انجام می گیرد و در روند تولید از اپوکسی جهت پر کردن رگه های بسیار ریز سطح رویی سنگ استفاده می شود. در فراوری به صورت تایل از ماستیک بی رنگ یا رنگ زمینه جهت پر کردن رگه های بسیار ریز سطح رویی سنگ استفاده می شود.

عملیات UV به صورت غیر مستقیم، رزین مخصوص را به داخل رگه ها هدایت و ثابت می کند که باعث فراوری خوب در پولیش و صیقلی شدن سنگ می شود. اینسنگ مرمریت گلدن بلک به دلیل زیبایی ، از جمله پرفروش ترین مرمریت ها به شمار می رود. بیشترین کاربرد این سنگ مرمریت گلدن بلک در دیوار های داخلی و خارجی ساختمان، کف، پله و کابینت می باشد.

ویژگی های سنگ مرمریت گلدن بلک:

تراکم بالا
ساب پذیری مناسب
مقاومت سایشی بالا
مقاومت فشاری بالا
جذب آب نسبتا پایین
ظاهر منحصر بفرد
سنگ مرمریت گلدن بلک با داشتن ظاهر زیبا و چشم نواز به محض ورود به بازار کشور، جایگاه بسیار مناسبی از آن خود نمود. همچنین استقبال خوبی از این سنگ در بازار جهانی شده و سنگ مرمریت گلدن بلک سهم قابل توجهی در صادرات دارد.

موارد استفاده از سنگ مرمریت گلدن بلک:
فضای داخلی ساختمان
سنگ فرش کف هال و پذیرایی
حاشیه ها
پله و زیر پله
پاگرد و دیواره پله ها
دکوراسیون
آسانسور
کابینت و فضای داخل آشپزخانه
روشویی و احجام سنگی
سرویس های بهداشتی لوکس
حمام های مستر و لوکس
کانتر و پیشخوان
لابی و ورودی هتل ها
مراکز تجاری و فروشگاهی
محوطه سازی
و …
به دلیل وجود رگه های آهکی در این سنگ همانند سایر سنگ های مرمریت، استفاده از این سنگ در نمای خارجی ساختمان توصیه نمی گردد. سنگ مرمریت گلدن بل به صورت تایل و اسلب فرآوری و عرضه می گردد.