عوامل موثردرباره سنگ مرمریت پرطاووسی

درباره سنگ مرمریت پرطاووسی


این محصول از نوع سنگ های طبیعی میباشد که به صورت پله فرآوری شده است.عرض سنگ های مرمریت پرطاووسی پله در حالت استاندارد ۰/۳۵cm میباشد و طول آنها متغییر است(۱۰۰cm<250cm)

 مرمریت پرطاووسی یزد از جنس سنگ های مرمریت بوده که مواد تشکیل دهنده این سنگ ترکیبی از آهک و ماسه میباشد.مرمریت ها سنگ هایی مقاوم هستند که در برابر ضربه و فشار مقاومت بسیار خوبی از خود نشان میدهند.سنگ های مرمریت پرطاووسی جذب آب بسیار کمی دارند که این باعث میشود آنها را بتوان در مناطقی که بارنگی ها بسیار زیاد هستند نیز استفاده کنید.

سنگ مرمریت پرطاووسی در ۲ صورت در معادن موجود می باشد:

گلدار و کم گل،این محصول از نوع گلدار میباشد، این دو سنگ هیچ تفاوتی جنسی با هم ندارند ولی به خاطر زیبایی سنگ گلدار سنگ پرطاووسی گلدار قیمت بیشتر دارد.

سنگ مرمریت پرطاووسی با زمینه ای با رنگ کرم روشن و خط هایی نامنظم با رنگ قهوه ای یکی از جلوه های هنر طبیعت است این سنگ به خاطر جنس بسیار محکم خود در مرحله ساب(براق کننده روی سنگ)بسیار زیبا و براق شده و درخشنگی خوبی پیدا می کند و نور را بسیار زیبا انعکاس میدهد.

عوامل موثر بر روی قیمت سنگ مرمریت پرطاووسی :

معدن سنگ
درجه سنگ
ابعاد سنگ
نوع فرآوری


هر کدام از معادن سنگ مرمریت پرطاووسی دارای رنگ و طرح متفاوتی است و قیمت آن هم متغیر است . درجه سنگ مرمریت پرطاووسی نیز بر روی قیمت سنگ مرمریت پرطاووسی تاثیر گذار است و هر چقدر ابعاد سنگ مرمریت پرطاووسی بزرگتر باشد قیمت بالاتری دارد و از دیگر عوامل تاثیر گذار بر روی قیمت سنگ مرمریت پرطاووسی نوع فرآوری سنگ میباشد.