تراورتن عباس آباد کجاست؟

سنگ تراورتن عباس آباد چیست ؟


تراورتن عباس آباد نوعی سنگ آهک متخلخل است که از دسته سنگ‌های تزیینی به شمار می‌رود. این سنگ بجا مانده از رسوبات آب‌های معدنی غارها یا چشمه‌های آب گرم یا از رسوب کف دریاها و رودخانه‌ها است که به صورت پهنه‌های نسبتا وسیع دیده می‌شوند.

محتویات:

۱ شکل ظاهری
۲ خواص
۳ موارد استفاده

شکل ظاهری:

تراورتن دارای رنگ‌های متنوع و بافت نواری شکل است که در اثر حضور ترکیبات آهن، کلسیم و دیگر ناخالصی‌ها ایجاد شده‌است. سنگ تراورتن عباس آباد در رنگ‌های زرد، قهوه‌ای، قرمز، لیمویی، خاکستری، سیاه و سفید قابل تولید است.سنگ‌های تراورتن عباس آباد گاهی به صورت تصادفی شالدار یا بدونه شال می‌باشد.

خواص :

تراورتن عباس آباد به علت داشتن حفرات، خاصیت عایق حرارتی و صوتی دارد. سنگ تراورتن عباس آباد از مقاومت قابل قبولی برخوردار می‌باشد.  سنگ تراورتن عباس آبادرا می‌توان به ۲ شکل موج دار و بدون موج برش داد. تراورتن عباس آباددارای سوراخ‌ها و حفراتی است که بایستی در هنگام فراوری سطح آن پر شود. وجود حفره در تراورتن عباس آبادباعث می‌شود در هنگام نصب سنگ، ملات سیمانی داخل این حفرات نفوذ کرده و از سقوط سنگ جلوگیری کند.

عیب بزرگ سنگ‌های تراورتن عباس آباد:

 یکی از معایب بزرگ سنگ تراورتن عباس آبادعدم یکدستی رنگ و طرح آنها می‌باشد و عیب دیگر آن است که سست و گلی می‌باشد مثلا اگر سنگ تراورتن عباس آباد خیس باشد و به دمای انجماد فوری برسد سنگ خورد خواهد شد.برای همین در کارخانجات روی کوپ‌ها را میپوشانند.

سنگ هایی که در دسته های اصلی استخراجی از معادن قرار گرفته اند عبارتند از:

سنگ تراورتن  عباس آباد سنگ مرمریت سنگ مرمر یا سنگ انیکس سنگ گرانیت سنگ های چینی سفید که به گونه ای به دسته دوم نیز تعلق دارند. کوپ سنگ به صورت خام به کارخانه ها ارسال می شود

مقاله ی مرتبط :

مزایای تراورتن عباس آباد

نمای رومی رابشناسید

سنگ اسلب رابشناسید

قیمت تراورتن عباس آباد
اسکوپ سنگ تراورتن چه کاربردی دارد
مرمریت مشکی نجف آباد

سنگ تراورتن سفید عباس آباد


سنگ تراورتن عباس آباد یکی از انواع سنگ های تراورتن می باشد که دارای شهرت بسیار زیادی است که معدن اصلی آن در محلات وجود دارد که از معادن بزرگ کشور به حساب می آید ،  سنگ تراورتن عباس آبادبه دلیل مزیت های زیادی که دارد از نمونه سنگ های مرغوبی محسوب می شود که مورد توجه بسیاری از معماران و طراحان دکوراسیون واقع شده است .

سنگ تراورتن عباس آباد اغلب به دو صورت وجود دارد :

موج دار و سنگ تراورتن عباس آباد بی موج . بستگی به برش آن دارد چنان چه برش به صورت عمود بر موج باشد سنگ موج دار خواهد شد و اگر برش سنگ در جهت موج سنگ انجام گیرد ، سنگ بدون موج خواهد شد که با توجه به موج دار بودن یا نبودن ، کاربری سنگ تراورتن عباس آباد متفاوت خواهد شد که اصولا سنگ تراورتن بی موج برای نمای کلاسیک مناسب خواهد که هر دو نمونه از سنگ تراورتن متقاضیان خود را دارد .

رنگ سنگ تراورتن عباس آباد سفید رنگ است و همین رنگ سفید باعث محبوبیت این سنگ شده است چرا که با به کار بردن سنگ تراورتن سفید عباس آباد در نمای ساختمان باعث زیبایی چشم گیر نمای ساختمان می شود از همین رو است که معماران و سازندگان ساختمان از طرفداران این سنگ محسوب می شوند چرا که با به کار بردن این سنگ در طراحی نمای ساختمان باعث می شود نتیجه ی نهایی کار بسیار زیبا و خیره کننده شود .

سنگ تراورتن عباس آباد در مدل های مختلفی وجود دارد از جمله : سنگ تراورتن عباس آباد موج دار ، سنگ تراورتن عباس آباد بی موج ، سنگ تراورتن عباس آباد کلاسیک و … که از هر کدام بنا به کاربردی که دارند در ساختمان سازی استفاده می شود .

قیمت سنگ تراورتن براساس معیار های مختلفی سنجیده می شود که عبارتند از صورت های مختلف سنگ ، نوع برش سنگ و کیفیت یکه برش های سنگ دارد هم چنین متراژ این نوع سنگ بر روی قیمت آن تاثیر گذار خواهد بود .

نکات شستشوی سنگ تراورتن


سنگ تراورتن عباس آباد یکی از معروف‌ترین و پرکاربردترین سنگ‌های تراورتن در کشور می‌باشد. یکی از خصوصیات اصلی آن داشتن تنوع بالا از نظر سورت بندی بوده و دیگر مشخصه سنگ تراورتن عباس آبادرا می‌توان به بازه رنگ سفید و کرم آن اشاره داشت و همچنین به صورت موج دار و بی موج مورد برش قرار خواهد گرفت.

از نظر کاربردی می‌توان آن را مانند سایر سنگ‌های تراورتن مورد استفاده برای نمای بیرون ساختمان در نظر گرفت ولی بسیاری از سورت‌های آن در بخش‌های داخلی از ساختمان چون لابی و بخش‌های دیگر داخلی مورد استفاده قرار می‌گیرند. معادن این سنگ در محلات واقع شده اما بیشترین تولید ان در استان اصفهان صورت می گیرد و به عنوان یکی از لوکس ترین سنگها تراورتن عباس آباد با زمینه سفید در دنیا به شمار می آید.

تراورتن عباس اباد كرم تمام شمش با ساب عالي موادی که  سنگ تراورتن عباس آباد را تشکیل می دهد به گونه ایی است که باعث مقاومت  سنگ تراورتن عباس آباددر برابر گرما و سرما و نور خورشید و شرایط جوی شده است و به این علت از تراورتن عباس اباد برای نمای خارجی ساختمان استفاده می شود علاوه بر این به دلیل داشتن تخلخل هایی که در سنگ تراورتن عباس اباد وجود دارد باعث می شود که به راحتی به بدنه ی ساختمان بچسبد.

سنگ تراورتن عباس آباد بی موج

یکی از سورت‌های پرکاربرد سنگ تراورتن عباس آباد ، سورت تراورتن عباس آباد بی موج است و مخصوصا بازه رنگی سفید آن که از استقبال بالایی بر خوردار بوده و به همین روال از بازه رنگی کرم آن جهت نمای رومی مورد استفاده قرار می‌گیرد.از سورت بی موج سفید آن اصولا به صورت یکدست مورد استفاده قرار می‌گیرد ولی در بعضی از نماهای بیرون از ساختمان مشاهده شده که از سنگ تراورتن عباس آبادبه صورت ترکیبی با رنگ هایی چون شکلاتی و سیلور استفاده شده است.

* انواع سنگ تراورتن رابشناسید*

قیمت سنگ تراورتن عباس آباد

قیمت سنگ تراورتن عباس آباد نسبت به عواملی چون نوع سورت ، متراژ و کیفیت فرآوری بستگی دارد. قیمت تراورتن عباس آباد از بازه قیمتی یکسانی تبعیت نداشته و برای دریافت لیست قیمت آن شما به نوعی باید با تولید کننده آن در تماس باشید.

تراورتن ، سنگ, سنگ تراورتن, سنگ تراورتن عباس آباد, سنگ ساختمانی تراورتن عباس آباد ، تراورتن عباس آباد , تراورتن عباس آباد بی موج , تراورتن عباس اباد سفید , خرید سنگ تراورتن عباس آباد ، خرید سنگ تراورتن عباس آباد بی موج , خرید سنگ عباس اباد , سنگ تراورتن عباس آباد , سنگ تراورتن عباس آباد بی موج , سنگ تراورتن عباس آباد قیمت مناسب , قیمت سنگ تراورتن عباس آباد , قیمت سنگ تراورتن عباس آباد بی موج , قیمت سنگ عباس اباد ، خرید سنگ تراورتن عباس آباد ، خرید تراورتن ، تراورتن بی موج ، تراورتن سفید ، قیمت تراورتن عباس آباد ،انواع سنگ تراورتن ، فروش سنگ تراورتن عباس آباد ، قیمت سنگ تراورتن عباس آباد ، تصاویر سنگ تراورتن عباس آباد ، سنگ تراورتن عباس آباد ، پرشین سنگ تراورتن عباس آباد ، تصاویر تراورتن عباس آباد ، فروش تراورتن عباس آباد ،
، تراورتن عباس آباد موج دار ، تراورتن عباس آباد کرم ، تراورتن عباس آباد کرم صورتي ، تراورتن عباس آباد خط مشکي ، تراورتن عباس آباد تيره ، تراورتن عباس آباد کلاسيک ، تراورتن عباس آباد موج کبريتي ، تراورتن عباس آباد ابرو بادي ، تراورتن عباس آباد سوپر صادراتي ، تراورتن عباس آباد مرواريد ، تراورتن عباس آباد دنده گاوي 

مقاومت تراورتن عباس اباد


تراورتن عباس اباد كرم تمام شمش با ساب عالي موادی که این سنگ را تشکیل می دهد به گونه ایی است که باعث مقاومت این سنگ در برابر گرما و سرما و نور خورشید و شرایط جوی شده است و به این علت از تراورتن عباس اباد برای نمای خارجی ساختمان استفاده می شود علاوه بر این به دلیل داشتن تخلخل هایی که در سنگ تراورتن عباس اباد وجود دارد باعث می شود که به راحتی به بدنه ی ساختمان بچسبد.


تراورتن ها از ته نشین شدن مواد بر اثر آب داغ یا آب سرد در غارها ایجاد شده اند که شامل استالا کتیت و استالا گمیت می باشد از نظر رنگ از سفید تا تراورتن خاکستری ، کرم بژ، زرد، قرمز، قهوه ای موجود می باشد. سطح تراورتن عباس اباد مناسب جهت بتونه و پر نمودن، پولیش و آنتیک نمودن می باشد.

همچنین سوراخ های موجود در سنگ تراورتن عباس اباد باعث می شود که بسیار محکم به بدنه ساختمان چسبیده شود. تنوع این سنگ در رنگ و طرح بسیار گسترده می باشد و برای ایجاد نمایی زیبا بسیار مناسب است.
سنگ تراورتن عباس آباد یکی از انواع سنگ های تراورتن می باشد که دارای شهرت بسیار زیادی است که معدن اصلی آن در محلات وجود دارد که از معادن بزرگ کشور به حساب می آید ، این سنگ به دلیل مزیت های زیادی که دارد از نمونه سنگ های مرغوبی محسوب می شود که مورد توجه بسیاری از معماران و طراحان دکوراسیون واقع شده است.

با بیش از نیم قرن تجربه در عرصه فرآوری سنگ ساختمانی است محصولات این کارخانه با مدرنترین و بهترین ماشین آلات ایران فرآوری میشود و در کارنامه خود افتخار صادرات به کشورهای حاشیه خلیج فارس میباشد و امروزه کارخانه سنگ پرشین استون به عنوان یکی از بزرگترین تولیدکنندگان سنگ تراورتن عباس آباد در ابعاد مختلف مطرح می باشد.
افتخار ما این است که ، کیفیت عالی ، مشتری مداری و خدمات بالا همیشه سرلوحه کار خود قرار داده ایم و بی شک دستاوردهای امروزه ما بدون رضایت مشتریان حاصل نشده است. مجموعه ما در تلاش است تا با بهره گیری بیشتر از آخرین تکنولوژی روز دنیا محصولاتی با کیفیت ، در خور و زیبنده مشتریان خود تولید نماید.

مشخصه تراورتن عباس آباد کرم بی موج


تراورتن عباس آباد با زمینه سفید تا کرم در دو نوع موج دار و بی موج از معدن استخراج و فرآوری می شود. زیبایی خیره کننده و صیقل پذیری فوق العاده از جمله ویژگی های این سنگ جهانی است

تراورتن عباس آباد کرم بی موج


تراورتن عباس آباد از تنوع رنگ کرم و سفید برخوردار بوده و به صورت موج دار و بی موج مورد فرآوری قرار می گیرند . یکی از سورت های آن که تصاویر مربوط به آن در بخش زیر قرار گرفته با نام تراورتن عباس آباد کرم بی موج در بازار شناخته می شود و به صورت گسترده از این صورت در نمای بیرون ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد . تراورتن کرم بی موج عباس آباد در نماهای رومی ، کلاسیک و حتی از آن به صورت یکدست نیز استفاده می گردد و با رنگ های زمینه سفید و شکلاتی نیز می توان به صورت ترکیبی مورد استفاده قرار داد


تراورتن عباس آباد کرم بی موج در اصفهان به صورت اسلب و پلاک چهل طول فرآوری می شود. نوع موجدار آن تنوع بسیار بالایی دارد و با رگه های قهوه ای، صورتی،خاکستری تا مشکی شناخته می شود. اگر قصد خرید سنگ تراورتن عباس آباد کرم بی موج را دارید. همین امروز با کارشناسان ما تماس بگیرید.


قیمت تراورتن عباس آباد کرم بی موج


قیمتتراورتن عباس آباد کرم بی موج به پارامترهای متنوعی بستگی دارد که در این بین می توان به ابعاد ، ضخامت ، و همچنین سورت بندی آن اشاره کرد . سنگبری مرجان واقع در شهرک صنعتی رضوانشهر اصفهان به تولید و فرآوری انواع تراورتن کرم بی موج عباس آباد می پردازد و این واحد آمادگی مشاوره قبل از خرید به کلیه خریداران شهرهای اصفهان ، تهران ، شیراز و اهواز را دارا می باشد . جهت دریافت اطلاعات بیشتر باما در تماس باشید . 

پرکاربردترین سنگ‌های تراورتن عباس آباد


شکل ظاهری: 

تراورتن عباس آباد دارای رنگ‌های متنوع و بافت نواری شکل است که در اثر حضور ترکیبات آهن، کلسیم و دیگر ناخالصی‌ها ایجاد شده‌است. این سنگ در رنگ‌های زرد، قهوه‌ای، قرمز، لیمویی، خاکستری، سیاه و سفید قابل تولید است.سنگ‌های تراورتن عباس آباد گاهی به صورت تصادفی شالدار یا بدونه شال می‌باشد.


سنگ تراورتن عباس آباد اغلب به دو صورت وجود دارد:

موج دار و سنگ تراورتن عباس آباد بی موج . بستگی به برش آن دارد چنان چه برش به صورت عمود بر موج باشد سنگ موج دار خواهد شد و اگر برش سنگ تراورتن عباس آباد در جهت موج سنگ انجام گیرد ، سنگ بدون موج خواهد شد که با توجه به موج دار بودن یا نبودن ، کاربری سنگ تراورتن عباس آباد متفاوت خواهد شد که اصولا سنگ تراورتن عباس آباد بی موج برای نمای کلاسیک مناسب خواهد که هر دو نمونه از سنگ تراورتن متقاضیان خود را دارد


سنگتراورتن عباس آباد یکی از معروف‌ترین و پرکاربردترین سنگ‌های تراورتن در کشور می‌باشد.

یکی از خصوصیات اصلی سنگ تراورتن عباس آباد:

داشتن تنوع بالا از نظر سورت بندی بوده و دیگر مشخصه سنگ تراورتن عباس آبادرا می‌توان به بازه رنگ سفید و کرم آن اشاره داشت.


درجه بندی سنگ تراورتن عباس آباد


تراورتن سفید عباس آباد سنگ تراورتن عباس آباد آباده جزء سنگهای ساختمانی با قیمت مناسب محسوب می گردد . قیمت فروش سنگ تراورتن عباس آباد براساس کیفیت و رنگ آن مشخص می شود . بهترین کیفیت سنگ تراورتن عباس آباد دارای درجه سوپر و به ترتیب ممتاز ، درجه یک و درجه دو می باشند تراورتن سفید عباس آباد این سنگ بدلیل رنگ روشن و موج های زیبا و ساب پذیری عالی ، تنوع رنگ و طرح، سلیقه اکثریت را پوشش خواهد داد. واین سنگ اغلب بصورت 40 طولی سابیده ، چرمی و یا گیوتین فرآوری میگردد.
در فرآیند تولید به جهت بالا بردن استحکام و کیفیت از مواد پرکننده قوی و ساینده های مرغوب استفاده می نمایند.

قیمت سنگ تراورتن عباس آباد

قیمت سنگ تراورتن عباس آباد بسته به درجه سنگ و کیفیت تولید آن بستگی دارد.سنگ تراورتن عباس آبادبیشترین سورت سنگ را در بین تمامی سنگ های ساختمانی دارد و هر چه قدر این سنگ روشن تر و مایل به سفید باشد و فاقد ناخالصی باشد و موج های منظم تری داشته باشد از قیمت بالاتری برخوردار است. همچنین کیفیت تولید ، ضخامت سنگ و موجودی بالا از یک سورت سنگ بر قیمت آن خواهد افزود.
سنگ تراورتن عباس آباد چسبندگی خوبی با ملات دارد و کاربرد اصلی آن در نمای بیرونی ، نمای داخلی ساختمان است و در طراحی و دکوراسیون داخلی ساختمان مصارف گوناگون دارد.
سنگ تراورتن عباس آباد بصورت خام و فرآوری شده به سایر کشورهای دنیا صادر میگردد

  سنگ تراورتن عباس آباد به دو روش موج دار و بی موج فرآوری میگردد و هر کدام از این سورت ها بسته به رنگ و رگه های سنگ نام گذاری میگردد.

انواع سنگ تراورتن عباس آباد

سنگ تراورتن عباس آباد موج کبریتی ، سنگ تراورتن دنده گاوی ، سنگ تراورتن عباس آباد بی موج ، سنگ تراورتن عباس آباد موج دار ، سنگ تراورتن عباس آباد کرم ، سنگ تراورتن عباس آباد صدفی ، سنگ تراورتن عباس آباد سوزنی و سنگ تراورتن عباس آباد ابر و بادی از نام هایی هستند که بر اساس رنگ و موج سنگ نامیده میشوند. 

مزایا و معایب سنگ تراورتن عباس آباد

سنگ تراورتن عباس آباد یکی از انواع سنگ‌های تراورتن می‌باشد که در ایران مورد فرآوری و تولید قرار می‌گیرد . سنگ تراورتن عباس آباد از قدرت چسبندگی به نسبت بالایی برخوردار بوده و یکی از مزایای عمدهسنگ تراورتن عباس آباد نیز می‌توان به کاربرد در نما و ارتفاع بالا اشاره کرد . علت محبوبیت و معروفیت این سنگ را می‌توان علاوه بر خصوصیات بالا در بازه سنگ روشن و سفید آن اشاره کرد که موجب می‌شود به نمای ساختمان زیبایی خاصی را بخشد .

 از مزایا ومعایب دیگر سنگ تراورتن عباس آباد می‌توان به دامنه متنوع قیمت آن اشاره کرد . سنگ تراورتن عباس آباد را می‌توان در بخش‌های داخل ساختمان نیز مورد استفاده قرار داد و همچنین از دیگر خصوصیت‌های آن به استفاده در راه پله ساختمان نیز می‌توان اشاره کرد .

از دیگر مزایای  سنگ تراورتن عباس آباد می‌توان به داشتن وزن سبک آن اشاره داشت که موجب شده تا در حمل و نقل از سرعت بالاتر برخوردار گردیده و همچنین در نصب آن نیز سنگ کار انرژی کمتری مصرف می‌کند . 

سنگ تراورتن عباس آباد

در کارخانه های سنگبری شهرکهای صنعتی محلات (شهرک ارقده ، قلاور ، صدریه (دو راهی آبگرم) شهید حبیبی (نخچیروان ) ، تهران ( شهرک صنعتی شمس آباد و شهر سنگ ) ، شهرکهای صنعتی استان اصفهان ( شهرک صنعتی محمود آباد ، مورچه خورت و رضوانشهرو پلیس راه نجف آباد ) به صورت اسلب و تایل برش و ساب خورده و جهت عرضه و فروش به بازارهای سنگ شهرهای مختلف ایران ارسال می گردد .

بیشترین تولید و سفارش برش سنگ تراورتن عباس آباد در اندازه های ۴۰ طولی ، 30طولی و در ضخامت های 1.7تا 2 سانت می باشد شایان ذکر میباشد سنگ تراورتن سوپر عباس آباد در بعضی از هتلها و تالارها به عنوان سنگ پله با ضخامت 3 سانتی متر جهت ورودی لابی و سالن ها مورد استفاده قرار میگیرید که این امر به لیل نوع تخلخل و ساب پذیری سنگ تراورتن عباس ابادتوصیه نمیشود .

کارخانه ی سنگ پرشین استون واقع در اصفهان یکی از تولید کنندگان سنگ تراورتن عباس آباد با کیفیت بالا وقیمتی مناسب است که سالها این اقتخار راداشته تا در عرصه تولید سنگ تراورتن عباس آباد فعالیت کند .کارخانه ی پرشین استون جزو معدود کارخانه هایی میباشد که در کارنامه ی افتخار خود صادرات سنگ تراورتن عباس آباد به کشورهای حاشیه خلیج فارس را داردهمچنین یکی از بزرگترین کارخانه های تولید سنگ تراورتن عباس آباد در اصفهان نیز میباشد 


شما میتوانید جهت مشاوره ی قبل از خرید با ما درتماس باشید.

سنگ مرمریت پرطاووسی

سنگ تراورتن عباس آباد

سنگ مرمریت گلدن بلک

سنگ اکاتابلک

سنگ گرانیت نه پندان

سنگ پرشین سیلک

سنگ کوپ مرمریت پر طاووسی

همه چیز در مورد سنگ تراروتن